top of page

Chce po Vás Amazon VAT certifikát nebo certifikát 22f, aby Vám spustil prodej v Německu?

Mnoho prodejců, kteří chtějí prodávat své zboží v Německu přes Amazon se setká s tím, že se musí nejdříve zaregistrovat k DPH v Německu. Poté co obdrží své daňové číslo (Steuernummer) a číslo DPH, nahrají certifikát o vydání DPH čísla (Bescheid uber die Erteilung einer Umsatzsteuer-ldentifikationsnummer) do svého profilu Amazonu a těší se, že Amazon spustí prodej. Bohužel ale zjistí, že certifikát Amazonu nestačí. Jediný formulář který Amazon akceptuje je : Bescheinigung uber die Erfassung als Steuerpflichtiger (Unternehmer) im Sinne von 22f Abs. 1 Statz 2 UstG.


Jak vypadá?

Kdo ho vystavuje?

Certifikát Vám vydá Finanční úřad, kde je Vaše společnost zaregistrována


Jak ho získám?

Pokud máte poradce, který Vám zajistil registraci a podává Vám přiznání k DPH, obraťte se na něj. Pokud ho nemáte , podáte žádost na standardním formuláři. Dá se vyplnit se základní znalostí němčiny. Problém ale může být, že v některých případech nechce finanční úřad posílat certifikát na adresu mimo Německo.


Pokud potřebujete pomoc se získáním certifikátu, rádi Vám pomůžeme, napište nám na office@smepartners.cz


Jak dlouho to trvá?

Obvykle cca 14 dní

117 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Německo snížilo od 1.7. 2020 sazby DPH aby podpořilo svou ekonomiku. Základní sazba DPH 19% se dočasně snížila na 16% od 1.7. 2020 do 31.12. 2020. Snížená sazba 7% je pak až do 30.6. 2021 snížena na

bottom of page